Školní výlety ve Vranově

Školní výlety ve Vranově nad Dyjí – Vranovská přehrada, NP Podyjí

Turistická ubytovna Sportclub – školní výlet ZŠ
Výlet základní školy ve Sportclubu

Turistická ubytovna Sportclub nabízí pro školní výlety a akce dětských kolektivů levné ubytování (zvýhodněné ceny ubytování a stravy pro školní výlety – vizte ceník).

Ubytování – celou kapacitu Turistické ubytovny Sportclub (běžně 29 lůžek) má školní výlet obvykle pouze pro sebe. Při nepříznivém počasí lze do pokojů umístit elektrické přímotopné konvektory.

Stravování – v ubytovně je vybavená kuchyňka, kde je možné vlastní vaření i pro větší skupiny. Pro školní výlety a hromadné akce však zajišťujeme cenově zvýhodněné stravování v nedaleké restauraci.

Další služby – v areálu ubytovny můžete dále zdarma využít travnaté fotbalové hřiště, klubovnu, ohniště, úschovnu kol pro cyklovýlety,...

Rozmanitý program pro školní výlety ve Vranově nad Dyjí

Turistická ubytovna Sportclub – školní výlet SŠ
Výlet střední školy ve Sportclubu

Pro školní výlety nabízí Vranov nad Dyjí (Vranovsko) mnoho zajímavých možností programu a to jak pro školní výlety základních škol, tak i pro výlety škol středních.

Koupání – Vranovská přehrada je jednou z nejteplejších přehrad s velmi čistou vodou. V příznivých létech se lze na přehradě koupat již od konce května. Lze využít i tobogán, zahrát si vodní fotbal... Zajímavé jsou i vyjíždky lodí po Vranovské přehradě.

Hráz Vranovské přehrady – možnost exkurzí v elekrárně
Hráz Vranovské přehrady – možnost exkurzí v elekrárně

Turistika – v okolí Vranova nad Dyjí jsou početné vycházkové trasy se zajímavými vyhlídkami. Mnoho přírodních zajímavostí lze spatřit i při vycházkách v NP Podyjí. Školními výlety je oblíbená zvláště varianta vycházek s výkladem certifikovaného průvodce NP Podyjí.

Cykloturistika – sportovně založené třídy si mohou udělat na Vranovsko cyklovýlet a využít množství cyklotras v okolí Vranovské přehrady a NP Podyjí a to i na rakouské straně hranice. Kola lze dopravit vlakem (stanice Znojmo nebo Šumná), případně ve směru z jižních Čech i cyklobusem z Českých Budějovic.

Síť cyklostezek i turistických stezek na Vranovsku je dobře značena
Cyklobus ve Vranově nad Dyjí

Památky - o památkách, pamětihodnostech a rekreaci píšeme zde.

Ostatní aktivity – chcete-li zažít opravdu netradiční aktivity (lukostřelba, lanové centrum, sportovní odpoledne s netradičními sporty, vodácká expedice, výlet do Vídně,...), můžeme Vám tyto akce zajistit ve spolupráci s dalšími agenturami – vizte náš tip!

Lanové centrum na Vranovské přehradě
Lanové centrum na Vranovské přehradě

Doporučujeme vytisknout si následující informace pro školní výlety: